Idén drámai 40%-os csökkenést mutatott a Dogecoin, ami sok befektetőt elgondolkodtatott: vajon egy új mémérme felé terelik a figyelmüket?

A Dogecoin (DOGE) idei teljesítménye eddig meglehetősen csalódást keltő, hiszen értékének közel 40%-át elveszítette, ami a Top 10-es kriptovaluták között a legrosszabb eredménynek számít. Az utóbbi 24 órában újabb 4%-os csökkenést könyvelhettünk el, míg az elmúlt héten a veszteség már 15%-ra rúgott. Ezek után nem meglepő, hogy sokakban felmerül a kérdés: vajon véget ért a Dogecoin népszerűsége? Ha valóban így van, érdemes lehet más mém alapú kriptovalutákra is felfigyelni, amelyek új lehetőségeket kínálhatnak a befektetők számára.
A Dogecoin mint klasszikus mémcoin teljes mértékben spekulatív eszköz, amely különösen érzékeny a gazdasági és politikai bizonytalanságokra. A globális hangulat sem segíti a kriptopiacot: a befektetők figyelmét a Trump-Xi telefonhívás és a pénteken esedékes amerikai munkaerőpiaci adatok (NFP) kötik le. Eközben még a Bitcoin is gyengélkedik, bár csak kisebb mértékben.
A DOGE saját kihívásait tovább fokozza, hogy Elon Musk a múlt héten lemondott a Kormányzati Hatékonyság Minisztériumának (D.O.G.E.) éléről. Ez a hivatal korábban kedvezően hatott az árfolyamra, de most, hogy Musk távozott, a helyzet bonyolultabbá vált. Musk, aki köztudottan a Dogecoin elkötelezett támogatója, nevét említve gyakran jelentős hatással volt a DOGE értékére.
Az utóbbi napok eseményei tükrözik, hogy Musk és Donald Trump kapcsolata egyre inkább feszültté válik. A Tesla alapítója nemrégiben nyilvánosan bírálta az elnök legfrissebb költségvetési javaslatát, ami tovább fokozta a feszültséget a két befolyásos figura között. Ez a konfliktus valószínűleg hozzájárult a Dogecoin értékének csökkenéséhez is.
A DOGE árfolyama átlépett az április óta tartó emelkedő trendvonalon, ami figyelmeztető jel a technikai elemzők számára. Jelenlegi helyzetében a 100 napos mozgóátlag, amely 0,1870 dolláron áll, képviseli az első támaszszintet. Ha ez a szint nem tart ki, akkor a következő kulcsszintek a 0,18 dollár, majd a 0,17 dollár, végül pedig a május 6-án elért mélypont, ami 0,1640 dollárra tehető.
Felfelé az 50 napos mozgóátlag (0,1990 dollár) és a 0,20 dolláros lélektani szint jelentenek ellenállást, de csak a 0,21 dollár fölötti zárás jelezhetné, hogy ismét emelkedő pályára állhat az árfolyam.
Ezeket figyelembe véve, a Dogecoin mostanában nem tűnik ígéretes befektetésnek a mémcoin kategóriában, főleg annak fényében, hogy új és izgalmas lehetőségek bukkantak fel a piacon.
A Snorter nevű projekt a legújabb mémcoin láz kedvelt szereplője, és a Solana blokklánc innovatív ökoszisztémájára épít. Ami igazán különlegessé teszi, az a háttérben működő kereskedési bot, amely folyamatosan figyeli és elemzi az on-chain adatokat. Ennek köszönhetően képes gyorsan azonosítani az új befektetési lehetőségeket a Solana-alapú mémcoinok között, így a felhasználók számára előnyhöz juttatja őket a piacon.
Ez a kereskedési bot kizárólag azoknak elérhető, akik birtokolják a projekt saját natív tokenjét, a $SNORT-ot. Jelenleg folyamatban van a tokenek előértékesítése, amely során már közel 500 000 dolláros befektetés érkezett mindössze néhány nap leforgása alatt. Ezen erőteljes kezdés arra utal, hogy jelentős érdeklődés övezi a projektet, és a tőzsdére való bevezetés során is kiemelkedő figyelmet kaphat.
Miközben a Dogecoin és más népszerű mémcoinok, mint a Shiba Inu (SHIB) és a PEPE, láthatóan nem teljesítenek túl jól, a befektetők jogosan kutatnak új lehetőségek után. A Solana ökoszisztéma egyre inkább a mémcoinok születésének kedvelt helyszínévé válik, ahol a Snorter kiemelkedik a tömegből egyedi technológiai megoldásaival és sokoldalú alkalmazási lehetőségeivel.
Bár minden befektetés kockázattal jár, a Snorter jelenleg az egyik legígéretesebb mémcoin projektnek számít 2025-ben. Aki tehát új lehetőségeket keres a kriptovilágban, annak érdemes lehet közelebbről is megvizsgálni a $SNORT token előértékesítését.