A 45 éves szakmai tapasztalattal bíró terapeuta részletesen kifejtette, hogy miért hajlamosak az emberek hűtlenségre a párkapcsolatokban.

Egy 45 éve a szakmában tevékenykedő terapeuta osztotta meg véleményét arról, mi lehet a legfőbb kiváltó oka annak, hogy sokan hűtlenek lesznek a párjukhoz.
A hűtlenség okainak feltérképezése nem mindig egyszerű feladat, mivel minden kapcsolat egyedi sajátosságokkal bír. Azonban vannak közös vonások, amelyeket sokan említenek. Például a magány érzése, az önértékelés problémái, vagy éppen a partner iránti harag is hozzájárulhat az ilyen döntésekhez. Ezen kívül a feszültségkeresés és az adrenalin iránti vágy is szerepet játszhat a hűtlenség kialakulásában.
A félrelépés nem csupán a kapcsolat gyengeségeiből vagy a másik fél hiányosságaiból fakadhat; sokszor a hűtlen fél belső konfliktusai és megoldatlan érzelmi kérdései állnak a háttérben. Az ilyen cselekedetek mögött rejlő okok gyakran sokkal bonyolultabbak, mint ahogy azt elsőre gondolnánk.
Esther Perel, aki több mint 45 éve foglalkozik pszichológiával és párkapcsolati tanácsadással, úgy véli, hogy a párkapcsolati hűtlenség mögött egy alapvető ok húzódik meg.
A The Timesnak adott interjújában Perel kiemelte, hogy a kapcsolat megszűnése az egyik leglényegesebb jel, amelyre érdemes figyelni.
Ez egy olyan stagnáló állapot a kapcsolatban, amikor a kezdeti izzás, ami életre keltette a szerelmet, már nem ég olyan fényesen.
Ez önmagában nem meglepő, hiszen az első randevúk varázsa fokozatosan elhalványul, és a mindennapi együttlétek gyakran nem hoznak már olyan feszültséget egy tartós kapcsolatban.
A jó hír azonban az, hogy a kezdeti szikra elvesztése nem jelenti azt, hogy a kapcsolatnak végleg vége, és Perel arra biztatja az embereket, hogy tartsák életben a "kíváncsiságot" a partnerükkel.
"Ez egy izgalmas felfedezés, amely arra világít rá, hogy talán nem ismered annyira a partneredet, mint ahogyan azt elsőre hinnéd" - magyarázza a terapeuta.
Perel kiemelte, hogy a felfedezés nem feltétlenül kell, hogy íntim szférákra korlátozódjon; lehet szó akár egy hétköznapi dologról is, például az új hobbikról vagy érdeklődési területekről folytatott beszélgetésekről.