Civilek és szakszervezetek egyaránt kifejezik elégedetlenségüket az ellehetetlenítési törvény kapcsán, és szolidaritásukkal próbálják felhívni a figyelmet a probléma súlyosságára.


A civilek és a szakszervezetek, köztük a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete (MKKSZ), egyesült erővel lépnek fel a Fidesz által benyújtott ellehetetlenítési törvény ellen. Miközben a kormánypárt a közélet átláthatóságát hirdeti, valójában olyan intézkedéseket hozna, amelyek súlyosan veszélyeztetik azokat az újságokat és civil szervezeteket, amelyek nem felelnek meg az ő érdekeiknek.

Szerintük ha a törvény jogerőre emelkedne, az "súlyosan sértené a civil társadalom, a szakszervezetek és a független sajtó jogait. A javaslat lehetőséget adna egy új politikai hivatalnak - a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak - arra, hogy önkényesen megbélyegezzen és ellehetetlenítsen bárkit, aki a hatalom számára kényelmetlen. A javaslat elfogadása beláthatatlan következményekkel járna a demokratikus nyilvánosságra, a szólásszabadságra és a közéleti részvételre".

Vasárnap délelőtt 11 órakor a Kossuth téren megmozdulást szerveznek, hogy világos üzenetet juttassanak el a döntéshozókhoz: fontos, hogy tiszteletben tartsák a civil társadalom, a szakszervezetek és a szabad sajtó alapvető jogait.

Szerdán egy élő műsor keretein belül elemeztük a legújabb törvény jelentőségét és potenciális következményeit. A független média képviselői, mint a Telex, a 444, a HVG, a 24.hu és a Partizán, közös rendkívüli adással reagáltak a javaslatra. Cikkünkben arra fókuszálunk, hogy a gyakorlatban milyen hatásokkal járhat az úgynevezett ellehetetlenítési törvény.

Related posts