Csepelen egy drogtermelő üzem működésére derült fény, ami következtében több személyt őrizetbe vettek a hatóságok.

A cikk megosztásához kérjük, kattintson ide, vagy másolja ki a következő linket, és küldje el e-mailben: https://demokrata.hu/magyarorszag/csepeli-droggyar-tobb-embert-vettek-orizetbe-975818/
Horváth László, a kábítószer-kereskedelem felszámolásáért felelős kormánybiztos pénteken a közösségi médiában osztotta meg a híreket a csepeli drogfogásról.
Jeney Áron dandártábornok szombati tájékoztatóján elárulta, hogy a rendőrség a Nemzeti Adó- és Vámhivatal jelzése alapján indította el a nyomozást. A nyomozás során sikerült azonosítaniuk egy 70 éves budapesti férfit, aki a gyanús csomagok megrendeléséért felelős.
Rajta keresztül kerültek kapcsolatba egy másik férfival, aki 72 éves és Pest vármegyéből származik. A gyanú szerint mindketten kábítószer előállítására készültek. Április 1-jén mindkettőjüket elfogták, és őrizetbe vették őket.
Jeney Áron tájékoztatása szerint a rendőrség sikeresen azonosította azt a 48 éves budapesti férfit, akit a feltételezések szerint a csoport vegyészeként emlegetnek. A hatóságok gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe is vették.
A férfiaknál végrehajtott házkutatások során sikerült azonosítani azokat a telephelyeket és raktárakat, ahol különféle mennyiségű és minőségű anyagokat találtak. E nyomozás során eljutottak egy csepeli vegyi üzemhez, amely ugyan legálisan működött, azonban a gyanú szerint az üzemben illegális tevékenységek is zajlottak - tájékoztatott Jeney Áron.
Az igazgató kifejtette, hogy az előkerült anyagok egyértelműen illegális tevékenységekre vonatkozó nyomokat hordoznak.
A rendőrök majdnem 100 kilogramm kristályos anyagot lefoglaltak, aminek a piaci értéke 500 millió forint, valamint 7,5 tonna olyan anyagot, amelyből nagyon könnyen állítható elő kábítószer. Ha ez piacra kerül, a feketepiaci értéke 12 milliárd forint lenne - jelezte.
Jeney Áron bejelentette, hogy a gyár területén jelenleg is zajlik a szemle. Az akció idején a munkatársak éppen aktívan dolgoztak az üzemben, ezért szakértők bevonására van szükség az ügy alaposabb kivizsgálása érdekében.
A gyár területén rengeteg vegyi anyag található, amelyek azonosítása jelenleg folyamatban zajlik, és valószínűleg több hétig is eltarthat - tette hozzá.
A nyomozás során vagyonelemeket is lefoglaltak; 5,5 millió forint készpénzt, 60 ezer eurót és 30 millió forint értékű kötvényt, valamint olyan feljegyzéseket, amik alapján kábítószert lehetett előállítani.
Amikor a csepeli üzem legális termékeiről kérdezték Jeney Áront, a válasza az volt, hogy a nyomozás következő fázisa fogja feltárni, milyen termékeket gyártott a gyár törvényesen és törvénytelenül, valamint alaposan megvizsgálják az alkalmazottak körét is.
Teleki József, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Repülőtéri Igazgatóságának vezetője bejelentette, hogy március 6-án a pénzügyőrök egy Németországból indított csomag ellenőrzése közben találkoztak először "a kristályos vegyi anyaggal".
Több újabb csomag érkezett Magyarországra, amelyekből szintén mintát vettek a hatóságok. A laboratóriumi elemzések során kiderült, hogy a csomagokban található anyag "kristályos szerkezetű", és bár kémiai összetétele alapján nem minősül kábítószernek, rendkívül könnyen átalakítható egy illegális drogformává – tájékoztattak a szakemberek.
Jelezte, hogy a csomagon és a fuvarlevélen az áru konkrét megnevezése nem található.
Teleki József közölte: a pénzügyőrök összesen 132 doboz árut ellenőriztek, amelyekben összesen 3,5 tonna "kristályos anyag" volt.