Dömötör Csaba információi szerint Magyar Péter rendelkezik olyan dokumentummal, amely arról tanúskodik, hogy újabb háborús lépésekre készül.


Dömötör Csaba, a Fidesz uniós parlamenti képviselője, szerdai strasbourgi nyilatkozatában kijelentette, hogy Magyar Péter rendelkezik egy hivatalos dokumentummal, amely megerősíti, hogy újabb háború kirobbantására törekszik, és ezt a saját aláírásával is hitelesítette.

A képviselő az MTI-nek adott interjújában hangsúlyozta, hogy miközben a béketárgyalások folynak, az Európai Parlament néppárti és baloldali frakciói egy rendkívül háborúpárti határozat-tervezetet terjesztettek elő a szerdai szavazásra. Az előterjesztés egyik szerzője Magyar Péter, aki a Tisza párt uniós parlamenti képviselőjeként is ismert.

"Dömötör Csaba hangsúlyozta, hogy bár a szöveg elsődlegesen az európai védelem témáját boncolgatja, valójában ez a valaha volt egyik legkomolyabb háborúpárti állásfoglalás."

A fideszes politikus véleménye szerint Magyar Péter és a néppárti-baloldali szövetség a javaslatukban azt emeli ki, hogy az ukrán harctér kulcsszerepet játszik Európa jövőjének alakulásában. Ennek kapcsán sürgetik Ukrajna katonai támogatásának sürgető biztosítását.

Az állásfoglalás szerint több fegyvert és lőszert kell biztosítani Ukrajnának. Azt is követelik, hogy minden uniós tagország a saját GDP-je 0,25 százalékát biztosítsa a katonai támogatásra, az uniós költségvetésben pedig különítsenek el egy több milliárd eurós összeget az Ukrajnát támogató eszközökre.

Ezen túlmenően azt is szeretném, ha a nyugati fegyverrendszerekre vonatkozó korlátozásokat feloldanák, lehetővé téve, hogy azokat orosz területen is alkalmazhassák. Emellett tervezik az európai részvétellel zajló kiképzési műveletek bővítését is ukrán földön - fejtette ki.

Dömötör Csaba hangsúlyozta, hogy Magyar Péter és a néppárti-baloldali szövetség elmarasztalja Magyarországot a múlt héten tartott uniós csúcson tett vétója következtében.

Bár Magyarországot nem említik név szerint, a szöveg világosan utal arra, hogy hazánkat kívánják pellengérre állítani, mivel Magyarország elutasítja a háborút. Ennek következményeként a jövőben jelentős korlátozások várhatók a tagállamok katonai és védelmi döntéshozatali mozgásterében. Például azt követelik, hogy a jelenlegi egyhangú döntéshozatal helyett a jövőben minősített többséggel lehessen határozni ezekben a kérdésekben. Ez azt jelentené, hogy ha valaki nem értene egyet a háborús politikával, és inkább a béke mellett állna ki, akkor az ő véleményét figyelmen kívül lehetne hagyni – hívta fel a figyelmet.

Kiemelte, hogy a javaslatban szerepel, miszerint fel kell számolni azokat a nemzeti jogszabályokban jelen lévő gátakat, amelyek gyengítik az európai védelem és biztonság hatékonyságát. Ez azt jelenti, hogy a nemzeti döntéshozatali jogkörök csorbítása révén kívánják erősíteni a közös uniós intézkedéseket.

A fideszes politikai képviselő véleménye szerint Magyar Péter és a néppárti koalíció háborús szándékokat dédelget, és hosszú távú terveik között szerepel, hogy erre a célra újabb hatalmas összegeket, milliárdokat költenének. Közben Európa eddig már 53 ezer milliárd forintnak megfelelő pénzmennyiséget fordított hasonló célokra.

"Ezek a lépések nem csupán Európa és Magyarország biztonságát veszélyeztetik, hanem a családok megélhetését is, legyenek azok európai vagy magyar családok. Az ilyen összegek előteremtése más területektől való elvonást igényel, és ha az európai gazdaság stagnálni kezd, akkor például az agrártámogatások csökkentésére lehet szükség." - hangsúlyozta.

Ahogy kifejtette, most már világos számunkra, mit is értettek az alatt (a Tisza, Tarr), hogy számukra elengedhetetlen a brüsszeli elit nézőpontjához való alkalmazkodás.

"Egyfajta kötelességük igazodni a néppárti állásponthoz. Ez az ára a brüsszeli támogatásnak. Azt is értjük, hogy Magyar Péter miért nem válaszol az ezzel kapcsolatos hazai kérdésekre, nincs annyi újságírókat érintő sértegetés, és személyeskedő Facebook-poszt valamint kamera előtti dalolás, ami el tudná fedni a valóságot" - fogalmazott.

Kiemelte: "Magyar Péter teljesen alkalmazkodott a helyzethez, és pontosan úgy viselkedik, ahogy a támogatói elvárják, legyen szó a háborúval kapcsolatos ügyekről vagy bármilyen más témáról."

Hozzátette: a tervezetről szerdán délben szavaz az uniós parlament, "de azt már tudni, hogy mi a magyar péteri-weberi álláspont."

Related posts