Donald Trump élő közvetítésben követi majd Elon Musk lenyűgöző rakétatesztjét.


A SpaceX, Elon Musk űripari vállalata, kedden a hatodik tesztrepülésére készül a Starship rakétarendszerével. Ez a fejlesztés a NASA jövőbeli Hold- és Mars-misszióihoz is kulcsfontosságú lehet. A Texasban zajló eseményen a frissen megválasztott amerikai elnök, Donald Trump is jelen lesz, ami tovább erősíti a kapcsolatot a milliárdos üzletember és az új elnök között – számolt be róla a New York Times.

A SpaceX Starship szupernehéz űrrakétája a valaha épített legerősebb, és a maga 121 méteres magasságával a legnagyobb rakétának is számít. A szerkezet legnagyobb technikai bravúrja, hogy a tervek szerint a jövőben a teljes eszköz újrafelhasználható lesz, ami annyit jelent, hogy a szerkezet leváló első fokozata és az űrből visszatérő második fokozat is visszamanőverezhető a földre, így lehetővé téve a későbbi újrafelhasználást. Az előző, egy hónapja végrehajtott Starship-teszt a teljes sajtót bejárta, ugyanis

A történelem során először sikerült a visszatérő rakétafokozatot a kilövőállványon biztonságosan landolni, ami rendkívüli manőverezési képességet és kivételes precizitást követel meg.

A SpaceX tulajdonosa, a dollármilliárdos Elon Musk az elnökválasztás óta még szorosabbra fűzte a kapcsolatát a republikánus leendő elnökkel. Donald Trump a múlt hét folyamán jelentette be, hogy

Musk fogja vezetni a kormányzat hatékonyságáért felelős új minisztériumot a jövő év elején felálló adminisztrációjában.

Trump már a kampánya során is elmondta, hogy lenyűgözőnek tartja a SpaceX rakétaindításait. Állítása szerint egyszer még egy fontos üzleti megbeszélést is megszakított másfél órára, hogy élőben nézhesse a Starship rakétatesztjét. Ezúttal pedig a hatodik indítást a helyszínről, Texasból fogja majd követni.

Mint ahogyan korábbi elemzésünkben is hangsúlyoztuk, Musk kinevezése komoly összeférhetetlenségi kérdéseket vethet fel. Az üzletember cégei, különösen a SpaceX, hatalmas, milliárdos támogatásokban részesülnek az amerikai szövetségi kormánytól. Ugyanakkor az Egyesült Államok számára stratégiai szempontból elengedhetetlen Elon Musk rakétatechnológiája, különösen a Kína és az USA között egyre élesebb formát öltő űrverseny tükrében.

Az Egyesült Államok kormánya eddig 4,4 milliárd dollárt fektetett a SpaceX-be, hogy biztosítsa a 2026-ra kitűzött emberes Hold-misszióhoz a cég által kifejlesztett Starship rakéta alkalmazását.

Amennyiben a tervezett landolás a kijelölt időpontban sikerül, Donald Trump elnöksége alatt az emberiség újra elérheti a Holdat. Ez a lépés kétségtelenül hatalmas presztízst hozhat a világ vezető űrnagyhatalma számára, és újabb jelentős mérföldkőként vonulhat be a történelembe.

Related posts