A városban drámai módon megugrott a hajléktalanok létszáma.


Az Egyesült Államok Lakás- és Városfejlesztési Minisztériuma (HUD) legfrissebb nyilatkozata szerint a szövetségi statisztikák alapján több mint 770 ezer ember él hajléktalan körülmények között. Érdemes megjegyezni, hogy ebbe a számba nem tartoznak bele azok, akik barátoknál vagy családtagoknál keresnek menedéket, mivel ők nem rendelkeznek saját lakhellyel.

"Egyetlen amerikai sem kellene, hogy a hajléktalanság keserű valóságával szembesüljön. A Biden-Harris adminisztráció elkötelezte magát amellett, hogy minden család számára biztosítja a megfizethető, biztonságos és minőségi lakhatás lehetőségét, amelyre mindenki jogosult." - áll a tárca közleményében, amely kissé ellentmondásos megfogalmazásokat tartalmaz.

A legaggasztóbb jelenségek közé sorolható a családi hajléktalanság drámai, közel 40%-os emelkedése. Ez a probléma különösen súlyosan érinti azokat a területeket, ahol a migránsok tömegesen érkeztek a nagyvárosokba. A HUD (Housing and Urban Development) adatai alapján a családi hajléktalanság mértéke több mint kétszeresére nőtt azokban a közösségekben, ahol a migránsok jelentős jelenléttel bírnak, például Denverben, Chicagóban és New Yorkban.

"A megnövekedett hajléktalanság a tragikus, de megjósolható következménye annak, hogy nem fektetnek eleget abba, amely segítene az embereknek biztonságos, megfizethető lakhatást találni és fenntartani" - nyilatkozta Renee Willis, a Nemzeti Alacsony jövedelmű Lakhatási Koalíció ideiglenes vezérigazgatója.

Számos nagyvárosnak sikerült lépéseket tennie a hajléktalanok számának csökkentése érdekében. Dallasban például 2022 és 2024 között 16%-os csökkenést tapasztaltak, míg Los Angelesben 2023 óta 5%-kal kevesebb hajléktalan él a városban.

Related posts