Emberkereskedelemmel vádolják a BYD-t: elképesztő körülmények között dolgoztak a munkavállalók - Pénzcentrum A BYD, a neves elektromos járműgyártó, súlyos vádakkal néz szembe, amelyek szerint munkásait emberkereskedelem keretein belül kihasználják. A rip


A BYD hivatalos közleményben válaszolt az eseményre, amelyben bejelentette, hogy megszüntette együttműködését az érintett építőipari céggel. A vállalat hangsúlyozta elkötelezettségét a brazil jogszabályok szigorú betartása iránt. A gyár, amelynek működését 2025 márciusára tervezték, a BYD első elektromos járműgyártó üzemévé vált volna Ázsián kívül.

Az MPT vizsgálatának eredményeként napvilágra került, hogy a Jinjiang Construction Brazil által alkalmazott munkások négy különböző létesítményben éltek Camaçari városában. Az egyik szálláshelyen a munkások matrac nélkül kénytelenek voltak aludni, és minden fürdőszobát 31 ember használt közösen.

"A szállásokon tapasztalt körülmények aggasztóan tükrözték a bizonytalanságot és a lealacsonyodást" - tájékoztatott az MPT. A brazil jogszabályok értelmében a "rabszolgasághoz hasonló helyzetek" közé sorolják az adósrabszolgaságot és az emberi méltóságot sértő munkafeltételeket. Az ügyészség hangsúlyozta, hogy a helyzet "kényszermunkának" is minősül, hiszen számos munkavállaló bérét visszatartották, és a szerződésük felmondása jelentős anyagi terhekkel járt volna.

A BYD közölte, hogy az érintett dolgozókat szállodákba szállították, és "részletes felülvizsgálatot" végeztek az alvállalkozók munkakörülményeiről és életkörülményeiről. A vállalat állítása szerint "több alkalommal" kérte az építőipari céget, hogy javítson a helyzeten.

A BYD (Build Your Dreams) a globális elektromos járműgyártás egyik vezető szereplője, amely 2023 utolsó negyedévében a Teslát megelőzve rekordmennyiségű elektromos autót értékesített. A vállalat folyamatosan erősíti jelenlétét Brazíliában, amely a legnagyobb tengerentúli piacukká vált. Az első gyárukat 2015-ben nyitották meg São Paulóban, ahol innovatív elektromos buszok alvázait állítják elő, ezzel hozzájárulva a fenntartható közlekedés fejlődéséhez.

Tavaly a BYD bejelentette, hogy 3 milliárd realt (ami körülbelül 484,2 millió dollárnak, azaz körülbelül 189,5 milliárd forintnak felel meg) kíván befektetni Brazíliában egy új elektromos járműgyártó üzem létrehozására. Míg Kínában az elektromos autók értékesítését kormányzati támogatások segítik elő, nemzetközi szinten egyre nagyobb aggodalmakat kelt, hogy sokan úgy vélik, a kínai kormány tisztességtelen előnyöket biztosít a helyi autógyártóknak.

Az olyan nagy piacok, mint az Egyesült Államok és az Európai Unió már vámokat vetettek ki a Kínából származó elektromos autókra. Donald Trump megválasztott amerikai elnök hivatalba lépése során további vámok bevezetése várható, ami tovább nehezítheti a kínai elektromos autógyártók nemzetközi terjeszkedését.

Related posts