A vámok tartós fennmaradása jelentős hatással lehet a magyar gazdaság működésére és fejlődésére. Ha a vámok továbbra is érvényben maradnak, az számos területen éreztetheti hatását. Először is, a kereskedelmi forgalom csökkenése várható, mivel a magasabb


Április hónap során jelentős oda-vissza mozgások zajlottak az Egyesült Államok vámpolitikájában, és lehetséges, hogy a 90 napos felfüggesztés lejártával a kereskedelmi konfliktus végre stabilizálódik. Ha a szakértők előrejelzései pontosak, akkor a vámok jelenlegi fenntartása az Egyesült Államok számára a legnagyobb hátrányt jelentheti. A UBS közgazdászainak számításai arra utalnak, hogy a globális gazdaság növekedése továbbra is lassulhat, még abban az esetben is, ha Donald Trump nem vezet be viszonossági vámokat. Az áprilisi vámvihar a magyar gazdaság fejlődési kilátásaira is kedvezőtlen hatással volt.

Lassan már mindenki elveszíti a fonalat az Egyesült Államok vámokkal kapcsolatos csikicsuki játéka körül. A jelenlegi, 90 napos felfüggesztéses időszak alatt a számolgatások is lecsendesedtek, hiszen ki tudja, mi vár ránk a három hónap letelte után. Ugyanakkor ez a három hónap már elég hosszú idő a 2025-ös év szempontjából, ráadásul számos jel utal arra, hogy az Egyesült Államok politikai vezetése nem szeretné megkockáztatni egy esetleges kereskedelmi háború következményeit.

Ezért nem elhanyagolható téma: mi történik, ha a vámok a jelenlegi szinten stabilizálódnak? Ezt a kérdést elemezték a UBS svájci befektetési bank szakértői, akik számos figyelemfelkeltő grafikon segítségével illusztrálták a várható következményeket.

A helyzet képlékenységére jellemző, hogy csak az utóbbi három hétben óriásit változtak a vámoktól várt amerikai költségvetési bevételek.

Related posts