Hankó Balázs friss híreket osztott meg Brüsszel legújabb, merész ötleteiről.


Brüsszelben úgy döntöttek, hogy ők határozhatják meg, ki töltheti be a rektori vagy dékáni posztokat Magyarországon. A kultúráért és innovációért felelős miniszter a Magyar Hírlap online kiadásában szombaton közzétett interjújában azonban még ennél is tovább ment, amikor a háborús hangulatkeltésről is kifejtette véleményét.

Hankó Balázs a magyar felsőoktatás legfrissebb eredményeit ismertette, kiemelve, hogy tizenkét magyar egyetem már a világ legjobb öt százalékába tartozik. Emellett három intézményünk a legjobbak két százalékában található, és van olyan egyetemünk is, amely a legjobb egy százalékban szerepel.

A megújult magyar felsőoktatás a teljesítményelvűség, autonómia és rugalmasság hármasára épül, miközben szoros összhangban áll a magyar nemzeti érdekekkel. Célja, hogy támogassa mindazokat a törekvéseket, amelyek előnyösek a magyar gazdaság számára, valamint hozzájárulnak a fiatalok fejlődéséhez és a társadalmi jóléthez.

- hangsúlyozta a miniszter.

Hozzátette: az Európai Bizottság a magyar egyetemistáknak és a kutatóknak nem adja meg a jogos jusst, másodrangú uniós állampolgárként kezeli őket. Azonban a kormány kiáll értük,

"szembemegyünk a hungarofób Manfred Weberrel, Ursula von der Leyennel, továbbá azokkal a baloldali pártokkal, köztük a tiszásokkal, amelyek a brüsszeli vezetőkkel szövetkeztek, és annak örülnek, ha valami árt a magyaroknak"

- jelezte.

A brüsszeli uniós vezetés egy olyan irányvonalat képvisel, amely nem az európai polgárok érdekeit tartja szem előtt. Inkább más érdekcsoportok kívánságait szolgálja ki, próbálva azokat rákényszeríteni az európai lakosságra. Amikor pedig a választók az uniós választások során kifejezik a nemtetszésüket a jelenlegi vezetés iránt, a hatalom addig manipulálja a szervezet működését, amíg olyan vezetőket nem állítanak a helyükre, akik megfelelnek az elvárásaiknak.

A miniszter szerint ugyanez a helyzet az orosz-ukrán háború és az ukrán gyorsított uniós csatlakoztatás ügyében is. Azért tartja "háborús mizériában" az uniót az Európai Bizottság, hogy politikusaik saját hatalmukat fenntartsák, sőt fokozzák a tagállamok nemzeti jogosítványainak csorbításával. Ezt láthattuk az Erasmus- és Horizont-kérdésben is - mutatott rá.

A felsőoktatás kérdése minden egyes tagállam számára saját hatáskörébe tartozik, és Magyarországon olyan szabályozás érvényes, amelyet a magyar egyetemek önálló vezetői és szenátusaik dolgoztak ki - hangzott el a nyilatkozatban. Ezen kívül említést nyert, hogy hat egyetem már jogi lépéseket tett Brüsszel ellen a kizárások kapcsán, és a kormány is csatlakozott a pereskedők táborához, támogatva őket az ügyükben.

A kizárás folyamatának bemutatása során kiemelte:

Brüsszelben új ötletet vetettek fel: a rektorokat és az egyetemi oktatókat kizárnák a fenntartó kuratóriumokból, és a pénzügyi támogatásukkal működő NGO-k kapnának szerepet abban, hogy kik ülhetnek az alapítványok kuratóriumaiban.

"Ezt nem tűrhetjük tovább, határozott nemet kell mondanunk, és üzenjük mindazoknak is, akik Brüsszelben vagy hazánkban, itthon a brüsszeli érdekeket képviselik" - hangsúlyozta Hankó Balázs.

Kiemelte, hogy a tiszásoknak lett volna lehetőségük kiállni a nemzeti érdekek védelmében, azonban amikor a patrióták az Európai Parlamentben benyújtották azt a javaslatot, amely lehetővé tette volna, hogy minden kutató hozzáférjen a Horizont-támogatásokhoz, és kérésük volt, hogy az Európai Bizottság ne támogassa a genderkutatásokat, a tiszások "kummantottak". Szerinte ők is ugyanabba a politikai irányba tartanak, mint Manfred Weber vezette Európai Néppárt. Ez leginkább Ukrajna gyorsított csatlakozásának, a genderlobbi és a migráció támogatásának a szellemiségét tükrözi, és minden olyan intézkedésre vonatkozik, ami ellentétes a magyar érdekekkel - tette hozzá.

Hankó Balázs a CPAC konzervatív politikai fórumon tartott előadásában kiemelte, hogy jelenleg egyfajta népesség- és identitáscsere zajlik a társadalomban. Emellett megosztotta a közönséggel, hogy a hatvanas években a liberális eszmék Nyugaton dominálni kezdték az egyetemek szellemiségét, ezzel jelentős hatást gyakorolva a későbbi generációk gondolkodására.

Hankó Balázs a magyar programokról beszélve kiemelte, hogy a kormány által indított diákok mobilitási program, a Pannónia, jelentősen szélesebb körben éri el a fiatalokat, mint korábban az Erasmus. Az első félévben már több mint háromezren vettek részt a programban, a második félévben pedig várhatóan körülbelül ötezren fognak lehetőséget kapni arra, hogy a világ kiemelkedő egyetemein tanuljanak, akár néhány hét, vagy fél év erejéig.

Hankó Balázs hangsúlyozta a kutatók számára kialakított programok jelentőségét, kiemelve, hogy tapasztalataik alapján az uniós Horizont-programok körülbelül felének a zárása még tíz év elteltével is elmarad. Tavaly a kormány tizenkétmilliárd forintot különített el a magyar Hu-rizont-programra, amelynek fontosságát szintén megemlítette. Továbbá hozzátette:

a magyar "aranycsapatot" hívjuk haza, és hozzájuk kapcsoljuk a tehetséges fiatalokat.

Ukrajna gyorsított csatlakozásáról megjegyezte: az évente négymillió forintot jelentene családonként, csak eddig Ukrajna két és félmillió forintot vett ki a magyar családok zsebéből. Az energiaszankciók miatt átlagosan 7-ről 14 ezerre emelkedne a villanyszámla, 16-ról 54-re a gázszámla.

"A tiszások aláírásukkal támogatták őket, mert ezt kívánják. Kinevetik az édesanyákat, amikor mi azt hangoztatjuk, hogy életük végéig garantáljuk a személyi jövedelemadó-mentességet."

- mondta egy gödöllői fórumon történteket idézve. Hozzátette: a tiszások azoknak írtak alá, akik el akarják venni a nyugdíjasoktól a tizenharmadik havi nyugdíjat, mert megfogalmazásuk szerint a pénzügyi egyensúlyt így akarják megteremteni. Ők azoknak a klubjában vannak, akik a rezsivédelemmel szemben a szabadpiacot sürgetik az energiaszektorban - sorolta.

A héten az Európai Bíróság előzetes ítéletet hozott a magyar gyermekvédelmi törvény kapcsán. Ezzel kapcsolatban kifejtette:

"Brüsszel szerint a szexuális propaganda az uniós alapérték, nem a gyermekeink védelme".

A magyarok azonban egyértelműen kiállnak amellett, hogy a gyermekeknek se az oviban, se az iskolában, se az utcán, köztéren, médiában ne lehessen genderpropagandát "tolni". Nem kérünk ebből - jelentette ki.

Kiemelte: harcunk célja a nemzetünk védelme, a magyar családok támogatása, a nyugdíjasok megóvása és a fiatalok jövője. Nem engedhetjük meg, hogy a nyugdíjakat elvegyék tőlünk, nem tűrhetjük, hogy a családanyák munkáját megkérdőjelezzék, és nem nézhetjük tétlenül, ahogy gyermekeinkre ráerőltetik a genderideológiát. Továbbá nem hagyhatjuk, hogy az energiaszámlák az egekbe szökjenek. Mi a magyarokért harcolunk, itthon és Brüsszelben egyaránt - zárta mondandóját.

Hankó Balázs válaszolt az Európai Unió által megfogalmazott vádakra, amelyek azt állítják, hogy Magyarország a gyermekvédelmi törvényével jogsértést követett el.

Hankó Balázs véleménye szerint Brüsszel törekvései a zsidó-keresztény kultúra gyökereinek eltüntetésére irányulnak, ami Európa identitásának alapjait veszélyezteti.

Related posts