A Debreceni Egyetem zenészei lenyűgöztek mindenkit az országos versenyen, ahol kiemelkedő teljesítményükkel elhozták a győzelmet!
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának tehetséges hallgatói kiemelkedő eredményeket értek el a tizenkilencedik Országos Klarinétversenyen.
A Debreceni Egyetem tehetséges hallgatói kiemelkedő eredményekkel zárták a tizenkilencedik Országos Klarinétversenyt, ahol két első helyezést, egy másodikat, valamint két rektori elismerést zsebeltek be. A versenyre az ország különböző részeiből érkeztek tehetséges fiatal muzsikusok, akik a legmagasabb szintű tudásukkal és művészi teljesítményükkel tűntek ki - tájékoztat az unideb.hu.
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara és a Conservatory Alapítvány egy izgalmas eseményt szervezett a hétvégén: az Országos Klarinétversenyt. A versenyen 14 tehetséges hallgató indult, közülük kilencen képviselték a Zeneművészeti Kart a szakmai zsűri előtt. A zsűriben olyan neves szakemberek foglaltak helyet, mint Kiss Gy. László, a Liszt-díjas klarinétművész, Tóth József, a fagottművész és a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI címzetes igazgatója, valamint Zombola Péter, az Erkel és Bartók-Pásztory díjas zeneszerző, aki a Zeneművészeti Kar egyetemi tanáraként is ismert. Az esemény nemcsak a fiatal muzsikusok számára jelentett fontos megmérettetést, hanem a zenei közösség számára is egy nagyszerű lehetőséget a tehetségek felfedezésére és támogatására.
Szabó Krisztián Péter, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának mesteroktatója a hirek.unideb.hu kérdésére kifejtette, hogy a verseny remek lehetőséget kínál a hallgatók számára, hogy értékes tapasztalatokat szerezzenek. Emellett a Zeneművészeti Kar számára is újabb alkalmat teremt arra, hogy a kiemelkedő versenyeredményekkel szemléltethesse a magas színvonalú hangszeres képzésének sikereit.
„Tedd egyedivé a szövegedet!” – javasolta a mesteroktató. „Ez nemcsak azért kiváló lehetőség, mert a más városokból vagy intézményekből érkező hallgatók továbbviszik a tanszék és a kar hírnevét, hanem a hallgatói visszajelzések is rendkívül kedvezőek voltak” – tette hozzá a mesteroktató.