Áldozatból vádlott lett: a zalai nő a bűnbanda hálójába került.

A pénz lett a végzete, így a felsőrajki nő áldozatból vádlottá vált. A Zala Vármegyei Főügyészség érdekes részleteket tárt fel egy különös pénzszerzési esetről, amelyben a nő a titokzatos bűnbanda csapdájába került.
A történtekről dr. Németh Eszter, a vármegyei főügyészség helyettes sajtószóvivője adott tájékoztatást. Elmondta, hogy egy 65 éves felsőrajki asszony 2023 őszén telefonos hívások révén került kapcsolatba ismeretlen személyekkel, akik több áldozatot csaptak be a pénznyeremény ígéretével. A csalók módszere abban állt, hogy a telefonon keresztül rávették az embereket, hogy telepítsenek egy távoli hozzáférést biztosító alkalmazást, majd ezt követően pénzösszegeket utaltak át a bankszámláikról.
Pénz: olyan hatalom, amely ismeretlenek parancsainak alávetette magát.
A vádlottat ismeretlen telefonhívások keretében keresték meg, ahol azt a hamis állítást közölték vele, hogy egy internetes vásárlás révén 2 millió forintot nyert - tájékoztatott dr. Németh Eszter. Az ügy érdekében bankszámla-adatait kérték tőle, továbbá arra is rávették, hogy egy távoli hozzáférést biztosító programot töltsön le a laptopjára. A vádlott eleget tett a kérésnek, és megadta bankszámlájának, valamint netbankjának belépési adatait. Ezt azért tette, hogy az elkövetők utasításai szerint fogadhassa a csalások áldozataitól érkező pénzeket, majd azokat különböző pénzügyi tranzakciók során felhasználhassa, anyagi juttatás ellenében.
Megtévesztettek mindenkit
Az ismeretlenek figyelmeztették a vádlottat, hogy ha az összegek forrásáról kérdezősködnek, akkor azt válaszolja, hogy azok személyes utalások voltak, amelyeket ő várt. Továbbá azt is közölték vele, hogy a fia végezte az utalásokat, még akkor is, ha a vádlott nem ismerte az összegeket küldő személyeket.
A másoktól szerzett forrásokból finanszírozott.
A vádlott számlájára összesen 3,6 millió forint érkezett, amely a csalásokból származó pénzforrásokból származik - folytatta a beszámolót. A vádlott tisztában volt azzal, hogy az összegek bűncselekményekből eredhetnek, ennek ellenére 500 ezer forint készpénzt felvett, amelyet tűzifa és élelmiszer beszerzésére fordított. Az összeg többi részét az ismeretlen elkövetők távoli hozzáférés révén más számlákra utalták, összesen 1,3 millió forintot, míg a maradék pénzt a nyomozó hatóság lefoglalta.