A 10 éves kisfiú fülét megharapta egy kutya, és a magyar orvosok innovatív műtéti eljárást alkalmaztak a sérülés helyreállítására.


A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet orvosai egy 10 éves kisfiún segítettek, akinek a fülét áprilisban kutya harapta le. A szakemberek 6,5 órás bonyolult műtét során fülkagyló-pótlást végeztek, amely sikeresen helyreállította a gyermek hallószervének esztétikai és funkcionális állapotát.

Az operációra december 5-én került sor, a gyerek négy nappal az operáció után otthonában gyógyulhat.

Az intézmény Magyarországon elsőként honosít meg egy, az Amerikai Egyesült Államokban kifejlesztett innovatív eljárást, és célja, hogy európai központtá váljon a fülkagyló-helyreállító műtétek terén. E különleges beavatkozások főként azokat a gyermekeket célozzák meg, akik fül nélkül születtek vagy akiknek fülkagylója nem megfelelően fejlődött, továbbá a kutyaharapás vagy baleseti sérülések következtében fülüket elvesztett fiatalok számára is segítséget nyújtanak – áll a közleményben.

Mikóczi Márió, a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet plasztikaisebész-főorvosa évek óta fáradhatatlanul dolgozik azon, hogy megtalálja a megoldást a fülhiányos gyermekek kezelésére. Európában ugyanis eddig nem létezett olyan intézmény, ahol ilyen típusú pótló beavatkozásokat végeztek volna.

A képen az elülső rész világít, a fókusz a részleteken van.

- Dr. Mikóczi Márió főorvos, gyermeksebész, plasztikai sebész, gyermektraumatológus és az operáción átesett gyermek,

- Dr. Novoth Béla főorvos, kézsebész, plasztikai sebész, gyermektraumatológus

- Dr. Nagy Anikó PhD főigazgató főorvos

Hátul:

Az operáción átesett gyermek édesapja és

Dr. Ringwald Zoltán, a gyermeksebészet és gyermektraumatológia kiemelkedő szakértője, osztályvezető főorvosként tevékenykedik, ahol elkötelezetten segíti a legkisebb páciensek gyógyulását és egészségét.

Eddig csak az Egyesült Államokban végezték el ezt a különleges műtétet. A neves sebészprofesszor, John F. Reinisch által írt könyv, amely az eljárást részletezi, 2019-ben került a nagyközönség elé. A professzor úttörő szerepet játszik a fülkagyló-helyreállító modern sebészeti technikák kidolgozásában és az implantátumok innovációjában. Eddigi pályafutása alatt már 2400 ilyen beavatkozást hajtott végre, ezzel jelentős hozzájárulást nyújtva a szakma fejlődéséhez.

Mikóczi Márió egy különleges lehetőséget kapott, amikor egy amerikai professzor meghívta őt, hogy egy hónapon át mélyrehatóan tanulmányozza a forradalmian új beavatkozást. Los Angeles szívében nem csupán a technikákat sajátította el, hanem a betegek előkészítésének, utókezelésének és gondozásának minden részletét is megismerte. Ez az élmény új perspektívákat nyitott meg előtte a szakmai fejlődés terén.

A legfrissebb információk alapján a kórház bejelentette, hogy a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet keretein belül megalapítja a Helyreállító Plasztikai Központot. Ez a központ a jövőben potenciálisan európai szinten is kiemelkedő szerepet tölthet be a fülkagyló-helyreállító műtétek terén.

Felhívták a figyelmet arra, hogy az intézetben körülbelül 60 gyermek várakozik a fülkagyló pótlására. Ez a beavatkozás különösen sürgető, hiszen a fül nélkül élő gyermekek számára ez nem csupán esztétikai probléma, hanem olyan súlyos traumát, kényelmetlenséget és egészségügyi kockázatokat is magával hoz, amelyek egész életükre kihatnak.

Related posts