A Binance-ra érkező beáramlás közel 40%-kal meghaladta a következő 10 tőzsde összesített adatát.


Az idei év a kriptopiac számára igazi fordulópontot hozott, hiszen a növekedés mértéke lenyűgöző volt, és ez a kriptotőzsdék teljesítményére is jelentős hatással bírt. A piac fellendülésével párhuzamosan a Binance, a világ egyik legnagyobb kriptotőzsdéje, elképesztő aktivitásnak örvendett. A platformra áramló forgalom eddig soha nem tapasztalt magasságokba szökött, sőt, mértéke messze meghaladta több más kriptotőzsde összesített forgalmát, így tovább erősítve a vezető szerepét az iparágban.

A DefiLlama legfrissebb statisztikái szerint 2024-ben a Binance kriptotőzsde befizetései megugrottak, elérve a lenyűgöző 24 milliárd dollárt. Ez a szám 40%-kal meghaladja a következő tíz legnagyobb tőzsde összesített, 15,9 milliárd dolláros beáramlását. A Binance közleményében hangsúlyozta, hogy ezt a sikert olyan alapvető tényezőknek köszönheti, mint a kedvező kriptoárfolyamok és a spot Bitcoin tőzsdén kereskedett alapok év eleji bevezetése. Továbbá, a tőzsde kiemelte, hogy felhasználói bázisa is jelentősen bővült, és már közel 250 millió aktív felhasználót számlál.

"A 2024-es esztendő fordulópontot jelentett a kriptovaluták világában, és rendkívül hálásak vagyunk a közel 250 millió felhasználónknak, akik folyamatosan a Binance-t választják kereskedési platformjuknak" - nyilatkozta Richard Teng, a kriptotőzsde vezérigazgatója.

A DefiLlama legfrissebb jelentése alapján a kriptotőzsdék közül a Bybit emelkedik ki a beáramlások terén, hiszen 8,2 milliárd dolláros tőkebeáramlást könyvelhet el. Ezt követi az OKX, amely 5,3 milliárd dollárral zárta a vizsgált időszakot. Ezzel szemben több másik tőzsde, mint például a Bitstamp, a Bitfinex és a Crypto.com, jelentős kiáramlásokkal nézett szembe. A Bitstamp 2,75 milliárd, a Bitfinex 1,77 milliárd, míg a Crypto.com 358,1 millió dollárt veszített el.

Érdemes kiemelni, hogy a felsorolt lista nem foglalja magában a Coinbase és a Gemini nevű kiemelkedő platformok adatait. A DefiLlama ezt azzal indokolta, hogy ezek a kriptotőzsdék nem nyújtottak elegendő átláthatóságot a tárcáik kezelésével kapcsolatban, így nem tudták megerősíteni tartalékaik valós mennyiségét.

Related posts