Könyvespolcunkon a művészet és a múlt egyedülálló találkozása bontakozik ki: a kisvárdai szerzők alkotásai mostantól elérhetők.


Bábás Erika kisvárdai festő- és zománcművész "Hittel-lélekkel" című műve egy különleges utazásra invitálja olvasóit. A könyvben a művésznő egyedi látásmódját és mély érzelmeit tárja elénk, bemutatva, hogyan fonódnak össze a művészet és a spiritualitás a mindennapokban. Minden egyes oldal egy újabb felfedezést kínál, ahol a színek és formák mellett a hit és a lélek üzenetei is megjelennek. A kötet nem csupán festmények reprodukcióit tartalmazza, hanem az alkotás mögötti gondolatokat és inspirációkat is, így a művészet iránt érdeklődők számára igazi kincset jelent.

A napokban megjelent Bábás Erika kisvárdai festő- és zománcművész "Hittel-lélekkel" című műve egy különleges utazásra invitálja olvasóit. A könyvben a művésznő egyedi látásmódját és mély érzelmeit tárja elénk, bemutatva, hogyan fonódnak össze a művészet és a spiritualitás a mindennapokban. Minden egyes oldal egy újabb felfedezést kínál, ahol a színek és formák mellett a hit és a lélek üzenetei is megjelennek. A kötet nem csupán festmények reprodukcióit tartalmazza, hanem az alkotás mögötti gondolatokat és inspirációkat is, így a művészet iránt érdeklődők számára igazi kincset jelent.. A nem csupán tartalmában, hanem küllemében is igényes, sok fotóval illusztrált kötet első részében a tűzzománc, míg második részében az üvegfestés jelenik meg. Ez utóbbi művészi alkotásokat férjével Bábás László üvegművésszel közösen alkotják saját műhelyükben- olvasható Kisvárda hivatalos honlapján.

Bábás Erika ajánlása szerint "Közös utunk az alkotás világába vezet, amelynek titkait ez a könyv tárja fel." Én pedig Czomba Magdolna irodalmár szavaival, szívből ajánlom mindenki figyelmébe ezt a művet: "Ez a könyv nem csupán művek gyűjteménye, hanem egy valódi találkozási pont. Találkozás a művész lelkével, egy másik emberrel, és egyben önmagunk felfedezése is. Olyan jelenléttel ajándékoz meg minket, amely túlmutat a mindennapok rutinján."

Szintén a napokban jelent meg Néző István helytörténész legújabb, Kisvárda históriáját feldolgozó kötete. A szerző a sorozat negyedik könyvében az 1711-1849 közötti időszak történetét mutatja be 300 oldalon keresztül. A köztörténeten kívül olvashatunk benne a gazdaság- és az egyházak történetéről, továbbá az adott korszak kulturális-, művelődési- és művészeti emlékeiről, tudnivalóiról.

Related posts