Orbán Viktor egy rendkívül fontos kihívás előtt áll: a Voks 2025 szavazás nem csupán egy egyszerű voksolás, hanem Európa jövőjének alakulását is meghatározhatja. Ez a pillanat kulcsfontosságú lehet a kontinens politikai táját illetően. (Videó) - PestiSrác
Orbán Viktor egy sorsdöntő kihívás elé néz: a Voks 2025 szavazás hatalmas tétet jelenthet Európa jövője szempontjából. A politikai tájékozódás és a stratégiai lépések kulcsszerepet játszanak a következő időszakban. Kertész Dávid 2025. április 24-i írása szerint ez a választás nem csupán Magyarország, hanem az egész kontinens jövőjét formálhatja. (Videó)
Orbán Viktor a pilismaróti fórumon Menczer Tamással közösen a hazánkat érintő legnagyobb kihívásokra fókuszált. A kormányfő kiemelte, hogy a közelgő döntések, különösen Ukrajna EU-s csatlakozásának ügye, komoly hatással lehet Európa jövőjére. Szerinte azok, akik ezt a folyamatot támogatják, sokszor maguk sem tisztában a helyzet valódi összefüggéseivel. Felvetette a kérdést: mekkora is Ukrajna területe és lakossága? Ezek alapvető információk, melyek hiánya aggasztó, hiszen egy háborús helyzetben lévő ország gyors integrációja megrengetheti a szövetséget, és az Európai Egyesült Államok koncepciója akár a nemzeti szuverenitás eltörléséhez is vezethet. Érdemes egyébként meghallgatni a fórum teljes felvételét, amely igazán jó hangulatban zajlott.
A jövőnk alakulása, különösen Magyarország esetében, szorosan összefonódik Ukrajna lehetséges európai uniós tagságával – hívta fel a figyelmet Pilisvörösváron Orbán Viktor miniszterelnök. Rámutatott, hogy a magyar társadalom hajlamos arra, hogy mindig a jövőbeli lehetőségekről és a fejlődésről beszéljen, azonban fontos, hogy ne feledkezzünk meg arról sem, hogy a helyzet rosszabbra is fordulhat. A népszavazás, amely előtt állunk, éppen erről a dilemmáról szól.
Orbán Viktor a fórum keretein belül kijelentette, hogy Brüsszelben határozott utasítás érkezett arra vonatkozóan, hogy 2030-ig mindenképpen meg kell valósulnia Ukrajna uniós csatlakozásának.
Ez még nem múlt el öt esztendő, és most itt kopogtat az ajtón.
- emlékeztetett. Meggyőződése szerint, ha ez a helyzet valóra válik, akkor mindaz, amit az ukrán maffiáról, a közbiztonság állapotáról és a mezőgazdaság helyzetéről hallottunk, megerősítést nyerhet.
Ha valaki azt állítja, hogy ő majd hazahozza az uniós támogatásokat, és egyúttal Ukrajna európai uniós tagságát is támogatja, az egyértelműen félrevezető. Hiszen ha Ukrajna tényleg csatlakozik az Európai Unióhoz, akkor nem maradna olyan pénz, amit vissza lehetne hozni.
- hangsúlyozta. A miniszterelnök ezt követően kifejtette, milyen kiemelkedő szerepet fog játszani a kormány döntéshozatalában a véleménynyilvánító szavazás eredménye.
Teljes komolysággal szeretném hangsúlyozni, hogy ha a magyar közvéleményben nem alakul ki egy erőteljes, egyértelmű többség Ukrajna uniós tagságával kapcsolatban, akkor a kormányzati erők önmagukban nem biztos, hogy képesek lesznek megvédeni Magyarország érdekeit az európai színtéren. Itt valóban igaz az a mondás, hogy önök nélkül nem fog menni. Az előttünk álló időszak sem lesz egyszerű, és remélem, hogy a választások előtt még találkozunk, akkor talán láthatják, hogy a következő hónapokban a legnagyobb és legnehezebb kihívások várnak ránk az Európai Unióban. Ezen döntések fogják meghatározni az Unió jövőjét.
- hangsúlyozta a miniszterelnök. A kormányfő véleménye szerint egy olyan utasítást adtak ki, amelynek értelmében 2030-ig Ukrajnát integrálni kell az Európai Unióba.
Én még csak azt sem mondom, hogy egyszer valamikor, 20-30-40 év múlva alakulhatnak úgy a dolgok, hogy Ukrajna teljesíteni tudja azokat a feltételeket, amelyek a csatlakozáshoz kellenek, és amelyek nem rombolják le a magyar gazdaságot. De abban biztos vagyok, hogy ez nincs a belátható 15 éves távlatban. - Már csak annál is inkább merem ezt mondani, mert az unióba olyan országokat szoktak fölvenni, és úgy helyezik el őket szavazati jog szempontjából, pénzügyi támogatás szempontjából, hogy például ismeretes a méretük. Ma reggel mekkora is volt éppen Ukrajna? És mennyien is laknak ott?
- kérdezte a miniszterelnök. Mint mondta, még azt sem lehet tudni, hogy nemzetközi békeszerződéssel garantált, tartós megoldás lesz-e a háború vége, vagy egy befagyott konfliktusra és minden héten újabb határvillongásokra kell számítani. Megjegyezte:
Mindenkinek megvan a maga nézőpontja az ukrán néppel kapcsolatban, és ez teljesen természetes. Azonban úgy vélem, hogy most nem az a lényeg, hogy egyénileg mit érzünk róluk. Sokkal fontosabb, hogy önmagunkról és országunk helyzetéről mit gondolunk. Függetlenül attól, hogy mik a véleményeink az ukránokról, az ő gyors integrációjuk az Európai Unióba olyan kockázatokat hordozhat, amelyek mérlegelését nem szabad figyelmen kívül hagynunk.
- magyarázta. Orbán Viktor ezt azoknak is üzeni, akik jó keresztény módjára segítséget akarnak nyújtani az ukránoknak, mert egy éppen háborúban álló, sokat szenvedő népről van szó.
Azt sehol nem tanítják nekünk, hogy úgy kell segíteni máson, hogy közben tönkretesszük saját magunkat. Ha tönkretesszük saját magunkat, akkor hogyan fogunk legközelebb segíteni azokon, akik rászorulnak? Tehát én a keresztény közösségünknek is jó lelkiismerettel mondom, hogy ezen a Voks 2025-ön érdemes kizárólag a magyar érdekek szempontjából, Magyarország elért eredményeinek megóvása szempontjából gondolkodni és leadni a szavazatunkat.
Menczer Tamás kérdésére a miniszterelnök a Tisza Pártra is rávilágított:
Úgy tűnik, mintha egy vadonatúj jelenséggel néznénk szembe, hiszen ilyen nevű politikai formáció még sosem létezett. Ám ha alaposabban megvizsgáljuk a helyzetet, és felemeljük a látszólagos felszínt, akkor észrevehetjük, hogy valójában semmi új nem bújik meg a háttérben.
Orbán Viktor hangsúlyozta, hogy fontos tisztázni identitásunkat: "Meg kell határoznunk, kik vagyunk, és kik azok, akik nem tartoznak hozzánk, akikkel ellentétes érdekek feszülnek." Kiemelte, hogy "mi vagyunk a magyarok". Ezt követően részletesen beszélt a magyar nép jellegzetességeiről és értékrendjéről, végül arra is felhívta a figyelmet, hogy egy nemzeti közösséghez tartoznak azok is, akik nem érzik magukat a nemzet részének.
Ők kétségtelenül eltérnek tőlünk abban a tekintetben, hogy nem osztják azt a nézetet, miszerint a sorsunk, közös jövőnk a nemzeti függetlenség és a szuverenitás kérdése körül forog. Egy olyan politikai örökséget képviselnek, amely évszázadok mélyére nyúlik vissza. Véleményük szerint Magyarország számára szükséges egy külső iránymutatás, mert úgy vélik, hogy a magyarok önállóan nem elegendőek. Szerintük nem képesek megállni a saját lábukon, nem tudnak előrelépni, és nem élhetnek valódi szabadságban, ha mindig szükségük van valakire kívülről, aki irányítja őket.
- felsorolta, miközben keze egy határozott mozdulattal az irányába mutatott:
Anélkül, hogy sértegetni szeretném őket, gyakran említjük, hogy ők is részei a nemzetnek, akárcsak a balsors, amely a Himnuszban is megjelenik.
Orbán Viktor kitért egy harmadik, szerinte megtévesztő csoportra is, "ugyanis néha magyarnak hívják magukat, valójában nem azok: ők a brüsszeliek". Szerinte nekik az a céljuk, hogy Magyarország tegyen eleget a Brüsszel által kért követeléseknek, igényeknek, javaslatoknak, hogy be tudjon tagozódni az európai nagy közösségbe:
A DK képviselői, akik merészebben kifejezésre juttatják véleményüket, akár azt is hangoztatják, hogy szükség van egy Európai Egyesült Államok létrehozására, amelyben Magyarország is elveszthetné önállóságát, ezzel lezárva ezer éves történelmét. Nyilvánvaló, hogy tisztában vagyunk saját identitásunkkal, és jól ismerjük az ő álláspontjukat is.
Orbán Viktor szerint azonban itt szokták félremagyarázni azt a gondolatot, amit ő nagyon fontos gondolatnak érez: "a haza nem lehet ellenzékben".
Mi voltunk ellenzékben, de a haza akkor sem volt ellenzékben, mert a hazát szolgálni kell. Mi, Fidesz-KDNP, lehetünk ellenzékben, de a haza sosem, az valahol magasabban van
- jelentette ki. A miniszterelnök említést tett Kollár Kinga EP-képviselő körüli botrányról is. Úgy véli, amit mondott, az akár Gyurcsány Ferenc szájából is elhangozhatott volna.
Bár az egyik képviselő a régi ellenzék soraiból érkezik, a másik viszont már az új generációt képviseli.
- jegyezte meg, majd hozzátette: véleménye szerint a kormánypártok jelenleg is ugyanazokkal a kihívásokkal néznek szembe, mint korábban, csupán a nevük változott meg.
Nem szeretnék senkit megbántani, különösen nem a helybelieket, de ha kint az utcán próbálnék ellenzéki szavazókat találni, nem volna meglepő, ha csak olyanokat látnék, akik korábban a DK-t támogatták, most pedig a Tiszát választják.
- mutatott rá. Felhívta a figyelmet a Tisza Párt Nemzet Hangja szavazására is melynek kapcsán megjegyezte: az országnak ez a fele Brüsszeltől várja a megváltást, és szavazott: 58 százalékuk igent mondott Ukrajna uniós csatlakozására.
És vagyunk mi, akik szerintem sokkal többen vagyunk, mint ők - ebben a kérdésben bizonyosan -, akik azt fogjuk mondani, amikor kitöltjük ezt a szavazólapot, hogy nem
- húzta alá. Kifejtette, hogy a véleménynyilvánító szavazás kimenetele egy olyan érvényes nemzeti eredmény lesz, amelyre a kormány hivatkozhat, és amely lehetővé teszi számára, hogy megvívja azokat a harcokat, amelyek ebben a kérdésben elkerülhetetlenek.
A haza a magasban! Ha egyszer a Jóisten meg akarná segíteni a magyarokat, akkor ezt megértethetné a baloldallal, hogy van egy haza a magasban, amit egyébként szolgálni kell, akkor is, ha ellenzékben vagyunk, és akkor is, ha kormányon
- hangsúlyozta. Menczer Tamás kérdésére válaszolva Magyar Péter a napvilágot látott nemzeti bankkal kapcsolatos botrányra is kitért.
Képzeljék el, ha ma délelőtt felhívtam volna a Magyar Nemzeti Bankot, és elkezdtem volna lehordani az ottani ügyintézőt. Képzeljék el, hogy kiabálok vele, hogy mit képzel magáról, hogy nekem mindenhol papírokat küldözget! (...) Ott ül egy ügyintézőnő, aki reggel munkába lépett, hogy intézze a dolgokat, felveszi a telefont, és azonnal leordítják a fejét, megfenyegetik. Hát ez egy teljesen más világ. Nálunk is vannak hibák, de a tiszteletnek mindenkor alapvetőnek kell lennie. Ez mindenki számára fontos - még az ellenfél számára is, csak megfelelő keretek között -, de minden normális embernek teljes mértékben elengedhetetlen.
Orbán Viktor hangsúlyozta, hogy a szövegnek egyedinek kell lennie. Ezt követően a kormányfő rávilágított azokra az elvárásokra, amelyek Magyarországot érintik Brüsszel részéről. Kiemelte, hogy az ukrán uniós tagság kérdése az első és leglényegesebb témakör.
De a második legfontosabb dolog, ami nekem talán még az ukrán ügynél is fontosabb, az az, hogy Magyarország egy migránsmentes ország. Ezt nem szabad így mondani, úgy kell mondani, hogy illegális migránsok nincsenek Magyarországon, de az igazság, hogy semmilyen sincsen, és nem is lesz egészen addig, amíg nemzeti kormány lesz Magyarországon. Itt nincsenek migránsok
- hangsúlyozta. Felhívta a figyelmet arra, hogy az Európai Uniónak létezik egy érvényes jogszabálya, amelyet migrációs paktumnak neveznek, és amelynek végrehajtása elengedhetetlen.
Ma reggel néztem a számokat, átléptük az 500 millió eurós büntetést. Azért, mert nem hajtjuk végre. Ez nagyon sok pénz. (...) De szeretném mondani a helyieknek is, hogy nincs az az összeg, ami nagyobb lenne annál az árnál, amit akkor kéne fizetni, ha beengednénk őket
- hangsúlyozta. Véleménye szerint, ha Magyarországot nem egy nemzeti kormány irányítaná, akkor a helyzet itt is hasonlóvá válna, mint Bécsben, Németországban vagy Franciaországban. A harmadik brüsszeli követelésként az energiaárak piaci alapra helyezését emelte ki. Emlékeztetett arra, hogy Magyarországon a lakossági energiaárak meghatározásakor a kormány egyáltalán nem veszi figyelembe a piaci árakat.
Képzeld el, milyen nagyszerű lenne, ha a piaci árak olyan kedvező szinten mozognának, hogy az emberek könnyedén fedezhetnék lakásuk fűtési költségeit, és egyáltalán a háztartásuk fenntartását. Sajnos azonban a valóságban az árak nem ezt a képet mutatják, ezért elkerülhetetlen, hogy beavatkozzunk a helyzet javítása érdekében.
- szögezte le. A negyedik brüsszeli követelésként pedig a multikat meg a bankokat terhelő extra adók eltörlését nevezte meg.
Márpedig ha a multinacionális vállalatokat és a bankokat nem adóztatjuk meg olyan mértékben, ahogyan most történik, akkor a 13. havi nyugdíjra búcsút mondhatunk. Egyébként ezt ők maguk is kijelentik. A nyugdíjrendszert érdemes lenne átalakítani, a 13. havi nyugdíjat elfelejteni, és csökkenteni a bankok és multinacionális cégek adóterheit, hogy Brüsszelben mindenki elégedett legyen. Ez a négy tényező áll a középpontban. Tehát, ha a jövőben egy Brüsszel által támogatott kormány vagy politikai erő kerülne hatalomra Magyarországon, annak négy azonnali következménye lenne: az ukrán csatlakozás gazdasági hatásai, a migrációs helyzet Magyarországon, a multik és bankok adócsökkentése, a 13. havi nyugdíj eltűnése, és a háztartási energia piaci árának bevezetése. E négy kockázatra szeretném felhívni a figyelmet, és ha beszélgetnek a helyiekkel, kérem, hogy ezt a négy dolgot mindig említsék meg.
- zárta beszédét Orbán Viktor.
Forrás, fotó: Facebook;
Persze! Milyen témában szeretnéd, hogy egyedivé tegyem a Facebook hozzászólásodat? Kérlek, oszd meg velem a részleteket vagy a lényegét, és segítek megformálni!
Az alábbiakban bemutatok egy egyedi szöveget a megadott témák köré: --- **Kapcsolódó Témák: Orbán Viktor, Ukrajna EU-csatlakozása, Voks 2025** Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke, a hazai politikai táj képviselőjeként nem csupán hazai, hanem nemzetközi szinten is jelentős szerepet játszik. Az ukrán EU-csatlakozási folyamat aktuális szakasza különösen érdekes, hiszen a kelet-európai ország integrációja nemcsak Ukrajna jövőjét, hanem a régió stabilitását és biztonságát is befolyásolja. A 2025-ös választások közeledtével a politikai diskurzus egyre inkább felerősödik, és a kormányzati álláspontok, valamint az ellenzéki vélemények egyaránt hangsúlyozzák Ukrajna EU-tagságának jelentőségét. Orbán Viktor politikai stratégiájának részeként az ukrán csatlakozás támogatása nemcsak geopolitikai szempontból fontos, hanem a magyar nemzetpolitika szempontjából is, hiszen a magyar kisebbség helyzete Ukrajnában szoros figyelmet igényel. A 2025-ös voksolás előkészületei során a politikai pártoknak érdemes figyelembe venniük a nemzetközi eseményeket, hiszen a választók egyre inkább tudatosan követik a külpolitikát és annak hatását. Mindezek tükrében az ukrán EU-csatlakozás kérdése nemcsak politikai, hanem társadalmi szinten is releváns diskurzusokat generál, amelyek formálhatják a jövő politikai táját Magyarországon. --- Remélem, hogy ez a szöveg megfelel az elvárásaidnak!