Putyin tehetetlenül szemléli, ahogy egy újabb jelentős szövetségese sorsa megpecsételődik a Közel-Keleten.

"Stratégiai partnerségi megállapodásunkban nincsenek olyan passzusok, amelyek a kölcsönös védelmi segítségnyújtásról szólnának" - mondta szerdán Vlagyimir Putyin, amikor külföldi újságírókkal találkozott a szentpétervári nemzetközi gazdasági fórumon. Az elnök hozzátette, Annyit azért jelzett: beszélni sem hajlandó az eshetőségről, hogy mi lenne, ha az Egyesült Államok parancsot adna Ali Hamenei, Irán politikai-vallási vezetője likvidálására.
A közelmúltban felmerült téma kapcsolódik Donald Trump keddi közösségi médiás bejegyzéséhez, amelyben jelezte, hogy pontosan tudják, hol tartózkodik Ali Hamenei, az iráni vezető. Trump azonban hangsúlyozta, hogy jelenleg nem tervezik a kiiktatását. Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök aznap nem zárta ki annak lehetőségét, hogy az iráni vezetőt célba vegyék, amivel azt sugallta, hogy ez a lépés inkább a konfliktus lezárását segítené elő, semmint annak fokozódását. Erre válaszul Hamenei is reagált néhány harcias üzenettel, de a helyzet alapvetően nem változott.
A múlt héten indult izraeli légicsapások folytatódnak az iráni nukleáris létesítmények és a kritikus infrastruktúra ellen, cserébe a megtámadott iszlám köztársaság kevésbé hatékony válaszcsapásokkal próbálkozik. Az utóbbi napok kiemelt témája, hogy a legfontosabb célpontot, a mélyen a föld alatt működő Fordo urándúsítót Izrael nem érheti el hagyományos fegyvereivel, ehhez csak az Egyesült Államoknak vannak eszközei. Csütörtöki értesülések szerint az amerikai elnök elfogadta a tervet, melynek révén megsemmisíthetnék Fordót, de arra nem adott parancsot, hogy a műveletet indítsák is el.
Az oroszok közben csendben szemmel tartják az eseményeket, és türelemmel várakoznak, hiszen...