Tesla innovációja a Király utcában: Ez a kiállítás egy teljesen új perspektívából tárja elénk Budapest történelmét, felfedezve olyan részleteket, amelyeket eddig még sosem tapasztalhattál meg.


Rendhagyó módon ismerheted meg Budapest történelmét április 8-ától a Time Machine Budapest kiállításon: az immerzív tárlat VR, AR és digitális technológia segítségével teszi élményszerűen átélhetővé a történelmet.

Három történész szakértő bevonásával, kiváló színészek tolmácsolásában kelnek életre Budapest történelmének legismertebb szereplői mellett azok a kisemberek, akik a főváros történelmét megélték vagy éppen elszenvedték. A város születése, az 1848-as forradalom és szabadságharc eseményei, a millenniumi időszak, a két világháború közti Magyarország, a budapesti gettó, 1956 és a Kádár-korszak is korábban nem látott módon tárul eléd a szórakoztatva edukáló kiállításon.

A kerettörténet szerint Nikola Tesla titkos feljegyzései alapján épült az az időgép, mellyel a tárlatban minket kalauzoló Időutazó a múltba indul, hogy egy családi titkot felderítsen.

Vas György, Szervét Tibor, Vándor Éva, Rába Roland, Kautzky Armand, Gubás Gabi, Fodor Zsóka, Hevér Gábor és mások is vállalták, hogy hangjukkal vagy akár képmásukkal is segítsenek abban, hogy élményszerűen ismerhessük meg fővárosunk történetét. A 10 éves kortól ajánlott kiállításon egyedi technikai megoldásokkal találkozhatsz: párára vetített képsorok, holovetítés, AR, VR és a mesterséges intelligenciával megmozgatott fotók is várnak a Király utca 26. alatt megtalálható élménykiállításon.

Az ötletgazdák remélik, hogy az élménnyé tett történelem felkelti az érdeklődést mindenkiben arra, hogy még mélyebben megismerje Budapestet. A sajtóbemutatón egy, a Millennium idejében élt hölgyet alakító Vándor Évával arról beszélgettünk, neki mit jelent Budapest.

Related posts