Felfedeztünk egy rejtett pesti múzeumot, ahol a múlt digitális világának varázslatos számítógépes játékai elevenedtek meg előttünk.

A számítógépes játékok töretlenül csábítják a gyermekeket és a felnőtteket közel fél évszázada. Megtaláltuk az elsőket, meg is mutatjuk, milyenek voltak a hőskor szórakoztató gépei. Te emlékszel még rájuk?
A kvarcjátékok története már közel öt évtizedre nyúlik vissza, és a budapesti Game City bolt igazi kincsesbányának számít a már-már relikviának számító, apró, kézbe illő számítógépes játékok terén. Ezek a nosztalgikus darabok tökéletesen megelevenítik a LAN partyk előtti hőskort, és videónkban egy izgalmas utazásra invitálunk benneteket, hogy felfedezzétek e különleges korszak varázsát.
Azok a lélekben még fiatalok, akik a 80-as években voltak gyerekek, szinte minden bizonnyal láttak már hasonlót: az apró gombokkal ellátott, kezdetleges japán számítógépes játékok egykor zsebben elfértek. Akadt köztük fekete-fehér, színes, sőt egy idő után már animált is, majd jöttek az egyre nagyobb példányok, melyeket már nem lehetett olyan könnyen magunkkal vinni. A rendszerváltoztatás időszakában a televíziókhoz is csatlakoztathattuk az első játékgépeket. Nézd meg videónkban, milyenek voltak:
A klasszikus számítógépes játékok újjáéledése napjainkban egy izgalmas korszakot hoz el számunkra.
A mai napig fel-feltűnik egy működő példány az aukciós oldalakon, van amikor elképesztő, több tízezres licitekért talál új gazdára. A japán Nintendo egyik mérnökének ötlete nyomán, a nemzetközi sikereket elérő game boyokat megelőzően adta ki idén 45 éves Game & Watch sorozatát. A kvarcjátékok legnagyobb újítása az volt, hogy nem pixelekben jelenítették meg a játékpályát, hanem folyadékkristályok segítségével. Ennek köszönhetően az akkori lehetőségekhez mérten igazán kiforrott grafikát sikerült megalkotniuk.
Emlékszel még arra az időszakra, amikor a kvarcjátékok világa elbűvölt minket? Oszd meg velünk a véleményedet! Szavazz!