Trump úgy döntött, hogy Amerika kilép az UNESCO-ból, ezzel új irányt szabva az Egyesült Államok nemzetközi kulturális és oktatási együttműködésének.

Erről a Reuters szerint két európai diplomata nyilatkozott, valamint a Fehér Ház egyik tisztviselőjére hivatkozva számolt be róla a The New York Post.
A Fehér Ház helyettes szóvivője, Anna Kelly, a New York Postnak adott interjújában kifejtette:
Trump elnök bejelentette, hogy az Egyesült Államokat visszavonja az UNESCO-tagságból. E döntés mögött az áll, hogy az UNESCO támogatja a woke ideológiát, valamint olyan megosztó kulturális és társadalmi kérdéseket, amelyek ellentétben állnak azokkal az értékekkel, amelyeket az amerikai választók a novemberi szavazások során képviseltek.
Trump az első hivatali időszakában hasonló lépéseket tett, amikor kilépett az Egészségügyi Világszervezetből, az ENSZ Emberi Jogi Tanácsából, valamint az iráni nukleáris megállapodásból. Ezzel szemben Joe Biden 2021-es hivatalba lépése után megfordította ezeket a döntéseket, és az Egyesült Államokat visszahelyezte az UNESCO-ba, a WHO-ba és a klímaegyezménybe.
A republikánus elnök második hivatali időszakában számos fontos döntést hozott, többek között azt, hogy az Egyesült Államokat visszavonja a WHO tagságából, valamint leállítja az UNRWA palesztin segélyszervezet finanszírozását. E lépések hátterében egy alapos felülvizsgálat állt, amelyet Washington indított az Egyesült Államok ENSZ-ügynökségekbeli szerepvállalásának értékelésére.
Az UNESCO-t a második világháború után azért alapítottak, hogy az oktatás, a tudomány és a kultúra területén folytatott nemzetközi együttműködés által előmozdítsa a globális békét.