Zalatnay Sarolta, a magyar zene ikonjának életéről és karrierjéről készül egy izgalmas film, amely bemutatja a legendás énekesnő felemelkedését és kihívásait. A közönség már régóta ismeri Ciniként, és a film célja, hogy mélyebb betekintést nyújtson a művé

Vörös Sarolta - Történetem címmel dramatizált dokumentumfilm készül Zalatnay Sarolta életéről és pályafutásáról. A nagy sikerű Tékasztorik operatőreként ismert Gráf Péter rendezésében megvalósuló alkotás betekintést nyújt a ma is aktív, ikonikus előadóművész immár hat évtizede tartó karrierjébe a csúcsoktól a mélypontokig, feltárva hogyan tudott "mindenki Cinije" hű maradni önmagához, miközben újra és újra képes volt talpra állni és megújulni (gyártó: AE Stúdió, NFI támogatás: 50 millió forint).
Izsák feláldozása címmel készít tévéfilmet Kriskó László, a Balázs Béla-díjas rendező. Az alkotás középpontjában egy férfi áll, aki arra vállalkozik, hogy a valóságban bizonyítsa, miszerint az emberi élet csupán egy matematikai elmélet keretein belül értelmezhető. Ahogy a történet előrehalad, a férfi váratlanul saját magát találja szemben állni a saját elméletével, így kénytelen újragondolni mindazt, amiben eddig hitt. A filmet a FILM-ART Stúdió készíti, és az NFI 400 millió forintos támogatásával valósul meg.
Dokumentumfilm készül Mádl Ferenc, Magyarország egykori köztársasági elnökének munkásságáról. A Hazatérők című alkotás az államférfi és tudós életútját gyermek- és felnőttkori naplói, írásai, családi visszaemlékezések, valamint Domaniczky Endre monográfiája alapján dolgozza fel Buvári Tamás rendezésében. A film emellett megismerteti a Mádl Ferenc életét meghatározó történelmi eseményeket is (gyártó: Budapest Film Produkciós Kft., NFI támogatás: 35 millió forint).
Varga Ágota, a számos elismeréssel rendelkező dokumentumfilmes, legújabb projektjében a Dunakanyar festői településein élő két nagycsalád életét tűzte ki célul. Ezek a családok a vállalkozást választották életformájuknak, és a gyerekek is aktívan részt vesznek a közös munkában. Az „EGYÜTT - Tradícióteremtők” című film a szülők korai értelmiségi éveiből indulva bemutatja, hogyan váltak álmaik valóra, miközben a családok mindennapi életének, gondolatainak, érzelmeinek és jövőbeli céljaiknak sokszínű világát tárja elénk másfél év eseményein keresztül. A dokumentumfilm a FILMIRA gyártásában készült, amelyet a Nemzeti Filmintézet 25 millió forintos támogatásával segítettek.
A kulcs címmel rendez rövidfilmet Dénes Viktor, az Operettszínház Társulatának kiváló tagja. Az alkotás egy színész története, aki egy reményvesztett nap végén kulcsot kap egy misztikus idegentől, és feltárulnak a főhős sorsának rejtélyes titkai (gyártó: Dramatic Art, NFI támogatás: 8 millió forint).
Dubinyák Réka, a tehetséges és ígéretes pályakezdő dokufilmes és websorozat rendező, új fikciós rövidfilmet készít Szeplőtelen címmel. A film középpontjában egy katolikus leányiskolás lány áll, aki bátorkodik jelentkezni egy festői kurzusra, remélve, hogy a kislány helyett végre őt is észreveszik, és felfedezik benne Botticelli híres Vénuszának szépségét. A projektet az M&M Film gyártja, és az NFI 16 millió forintos támogatásával valósul meg.