Zelenszkij árnyoldala: A Financial Times szerint az ukrán elnök tekintélyelvű tendenciákkal bír.

Ukrajna vezetése egyre drasztikusabb intézkedéseket alkalmaz: házkutatások, elnémított aktivisták és kiszorított független jelöltek jellemzik a politikai klímát. Diplomáciai és civil körökben egyre többen beszélnek az autoritárius tendenciák felerősödéséről.
Volodimir Zelenszkij, Ukrajna elnöke, a háborús különjogok kihasználásával fokozatosan elnyomja a kritikát, miközben "korrupcióellenes" akciók mögé bújva hű embereit helyezi előtérbe a hatalmi struktúrákban – állítja a Financial Times. Az újság politikai szereplőkre, diplomatákra és civil aktivistákra hivatkozva osztja meg ezt az aggasztó képet.
A Tűzfalcsoport elemzése alapján Ukrajna aggasztóan közelít a tekintélyelvű rendszerekhez.
Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója a közösségi médiában osztotta meg gondolatait, miszerint a legújabb botrány alapja az a tény, hogy...
Ugyanezen a napon razziát tartottak Olekszandr Kubrakov, korábbi infrastrukturális miniszter kijevi lakásán is, ahol szintén elvették telefonját és egyéb eszközeit.
Bár az Ukrán Állami Nyomozó Iroda (SZBI) álláspontja szerint a házkutatások a korrupcióval összefüggő ügyekre irányulnak,
Állításuk szerint hiányzott a bírói végzés, és a jogi képviseletük sem volt megfelelően biztosítva.
A Financial Times és a Kyiv Independent által idézett források szerint Zelenszkij a rendkívüli háborús jogköröket arra használja fel, hogy kiszorítsa a civil társadalom és az ellenzék kritikus szereplőit, miközben saját embereit helyezi kulcspozíciókba.
A Zelenszkij-kormány nem nevezte ki a független hátterű Olekszandr Tsivinskijt a Gazdasági Biztonsági Hivatal élére, aki a Nemzeti Korrupcióellenes Hivatalnál dolgozott, mondván, "nem alkalmas".
A Tűzfalcsoport hivatkozik a Kyiv Independent megállapításaira:
A reakciók nem maradtak el: Vitalij Klicsko kijevi polgármester figyelmeztetett, hogy